BIP

Relacja z XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Poezji Śpiewanej

2019-12-10

Laureatami XI edycji Międzyszkolnego  Konkursu Poezji Śpiewanej dla uczniów szkół średnich , który odbył się 5 grudnia  w   Zespole Szkół Techniczno- Informatycznych w Gliwicach zostali  Alicja Ossera i Jakub Werwiński,,  którzy reprezentowali  Liceum Ogólnokształcące nr 5. W duecie zaprezentowali utwór Agnieszki Osieckiej Na zakręcie.

Na drugim miejscu uplasowała się Laura Bednorz z ZSB-C z Gliwic. W jej interpretacji usłyszeliśmy utwór Stanisława  Balińskiego pt. Kolęda warszawska 1939.

Trzecią nagrodę zdobyły   Patrycja Thomalla i Katarzyna Starościak. Wspólnie wykonały utwór Agnieszki Osieckiej Miasteczko cud, a reprezentowały VII Liceum Ogólnokształcące.

W konkursie wzięło udział  25   uczestników, wykonujących utwory indywidualnie lub w duecie czy zespole. Usłyszeliśmy ciekawe interpretacje  utworów, a największą popularnością cieszyły się teksty A. Osieckiej.

Poetycka atmosfera ogarnęła zarówno artystów, jak i jury, w którym zasiadali :

  • przewodnicząca jury- pani Jolanta Kremer-  śpiewaczka i aktorka, która przez wiele lat była związana z byłym już Teatrem Muzycznym w Gliwicach,
  • pani Sabina Olbrich- Szafraniec- solistka Opery Śląskiej w Bytomiu, która reprezentowała Państwową  Szkołę Muzyczną w Gliwicach,
  • pani Karina Kupczyk - znana dyrygentka i organistka,
  • pani Karolina Huk - reprezentująca Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach.

 

Jury przyznało  młodym artystom szereg wyróżnień, które otrzymali: Wiktoria Groelich, Damian  Tomczyk, a także reprezentant naszej szkoły Dawid Knapik.

Grudniowe  popołudnie upłynęło bardzo lirycznie i przekonało nas, że młodzież jest wrażliwa na piękno poezji i muzyki.

             

                                                                                                                              Joanna Gawlik