BIP

Dawid Migas podwójnym Mistrzem Polski

2018-01-05
21 Grudnia 2017 r. na Pruszkowskim Torze, w siedzibie Polskiego Związku Kolarskiego, odbyła się "Gala sportowców roku 2017". Na gali ogłoszone zostały wyniki klasyfikacji  kolarskich.
W całym sezonie prowadzone były 3 klasyfikacje podsumowujące poszczególne wyścigi. Pierwszą klasyfikacją była "Klasyfikacja  Indywidualna", w której brane były pod uwagę wszystkie wyścigi, jakie odbyły się w całym sezonie. Drugą klasyfijacją była "Klasyfikacja Pucharu Polski", w której liczyły się wyścigi wyłącznie rangi Pucharów Polski. Trzecią i ostatnią klasyfikacją było "Mistrzostwo Polski w Kryterium". W tej klasyfikacji punktowanew były wyścigi, które nazywane są Kryteriami Ulicznymi-  to krótkie i szybkie wyscigi na ulicach miast. Kryteria są przeprowadzane na rundach o długości 1-3 km, powtarzających się 15/20/25 razy, z finiszami punktowanymi najczęściej co 5 rund, w których zawodnicy mogą zdobyć  odpowiednio do zajmowanego miejsca  5/3/2/1 pkt. Zawodnik może uzyskać również  2/1 pkt.  co rundę  przejazdżając jako pierwszy lub drugi przez linię mety. Zawodnik z największa liczbą punktów wygrywa. 
 
Dawid Migas  zwyciężył w dwóch klasyfikacjach. W "Klasyfikacji Indywidualnej" zdobył 752 pkt. uzyskując przewagę nad zawodnikiem z Mostostalu Puławy,  który zdobył 735 pkt. oraz nad zawodnikiem z Gostynia, który miał 642 pkt.  Zwyciężył również w "Mistrzostwach Polski w Kryterium" zdobywając Koszulkę Mistrza Polski. Dawid zdybył 99 pkt. wyprzedzając klubowego kolegę z klubu  Pacific Toruń, który uzyskał 52 pkt. oraz zawodnika z Sobótki, ktory otrzymał 46 pkt. 
Jesteśmy dumni z sukcesów naszego ucznia i serdecznie gratulujemy zawodnikowi i jego trenerowi.