BIP

Uczennice XI LOS oraz podopieczne OSPR Gliwice uczestniczą w Rozgrywkach Śląskiej Ligi Juniorek oraz Juniorek Młodszych organizowanych przez Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach.
W trakcie rozgrywek reprezentują barwy gliwickiego klubu sportowego – SPR Sośnica Gliwice.

PODSUMOWANIE SEZONU 2020/2021 (tymczasowe, gdyż sezon jeszcze trwa...)

Śląska Liga Juniorek:

Do rozgrywek juniorskich w tym sezonie zgłosiło się 9 zespołów. Nasza drużyna złożona z połączonych klas II PR oraz IIIPR znalazła się w jednej grupie z:

- MKS Start Michałkowice
- KS Bystra
- SPR Pogoń 1945 II Zabrze
W fazie zasadniczej rozgrywek Śląskiej Ligi Juniorek nasze piłkarki prowadzone głównie przez trenera Andrzeja Wójcika oraz trenerkę Iwonę Łącz, zajeły w swojej grupie II miejsce.

Po wejściu do fazy finałowej wywalczyły miejsce IV i  wzięły udział w turnieju barażowym o wejście do 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorek. W meczu barażowym z TS Pogoń 1922 w Żorach zwyciężyły wynikiem 29:23. Natomiast w kolejnych dniach uległy zespołom: TS Pogoń 1945 Zabrze oraz KS Bystra, co ostatecznie zamknęło im drogę do awansu i uplasowało nasz juniorski zespół SPR Sośnica Gliwice na V pozycji na Śląsku.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek Śląskiej Ligi Juniorek sezonu 2020/2021:

1. SPR Pogoń 1945 I Zabrze
2. SPR Pogoń 1945 II Zabrze
3. TS Pogoń 1922 w Żorach
4. KS Bystra
5. SPR Sośnica Gliwice
6. KPR Ruch Chorzów
7. KS Zgoda Ruda Śląska
8. MKS Start Michałkowice
9. MOSM Tychy

Zawodniczki i cały sztab szkoleniowy wyciągnął z tegorocznych rozgrywek więcej niż jedna lekcję i z pewnością w kolejnym sezonie wrócimy mocniejsi. Trzymamy głowy w górze, dlatego, że z pewnością nie mamy się czego wstydzić. Dziewczyny okazały kawał mocnego handballu i żadnego punktu nie oddały bez walki.

Tymczasem pracujemy dalej!

Aktualności Śląskiej Ligi Juniorek:

Rozgrywki - Tabela

 

Śląska Liga Juniorek Młodszych:

W Śląskiej lidze juniorek młodszych bierze udział 9 zespołów, które grają systemem każdy z każdym – mecz i rewanż. W tej kategorii wiekowej nasze zawodniczki reprezentują klub SPR Sośnica Gliwice, jako dwa zespoły:

Juniorki Młodsze SPR Sośnica I Gliwice (klasa 2R), prowadzone głównie przez trenerkę Anne Świszcz, zajmują obecnie zasłużone I miejsce w tabeli rozgrywek. Faworytki maja szanse na wejście do centralnej fazy rozgrywek ZPRP bez rundy barażowej.
Juniorki Młodsze SPR Sośnica II Gliwice (klasy 1R + 2R), prowadzone głównie przez trenerkę Martę Piorun, zajmują w tej samej tabeli obecnie wywalczone miejsce VII. Nasz młodszy zespół powoli się rozpędza i liczymy na to, że przysporzy nam jeszcze w tym sezonie kilku niespodzianek.

Aktualności Śląskiej Ligi Juniorek Młodszych:

Rozgrywki - Tabela