BIP

II Mistrzostwa Polski Kolejowych Szkół Średnich w Futsalu

2019-03-20

20 marca 2019 r w przeddzień  „Dnia wiosny” w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach zorganizowane zostały II Mistrzostwa Polski Kolejowych Szkół Średnich w Futsalu. Celem organizowanych mistrzostw jest promocja sportu wśród uczniów, integracja środowisk szkolnych w Polsce oraz promocja transportu kolejowego.

Organizatorami sportowej imprezy są WSB w Dąbrowie Górniczej, Fundacja PKP oraz ZSTI  Gliwice.  Mistrzostwa  zorganizowane zostały w ramach projektu MERKURY  RAILWAY FUTSAL TEAM 2018-2020 Do gry zostały zaproszone wszystkie szkoły prowadzące klasy w zawodach kolejowych. Zgłosiło się 13 drużyn:

1. Technikum Nr 7 Zespół Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego w Warszawie,
  2. Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim,
  3. Zespół Szkół Nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie,
  4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku,
  5. Technikum Nr 4 Transportowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wSosnowcu,
  6. Zespół Szkół Nr 1 im. Św. R. Kalinowskiego w Krakowie,
  7. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie,
  8. Zespół Szkół Nr 4 w Nowym Sączu,
  9. Zespół Szkół im prof. Gostkowskiego w Łazach,
  10. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku,
  11. Niepubliczne Technikum Kolejowe w Tychach im. kpt. Jana Rybczyńskiego i załogi pociągu „Groźny”,
  12. Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach,
  13. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach.

Drużyny w wyniku losowania podzielone zostały na  4 grupy eliminacyjne. Po rozegraniu meczów eliminacyjnych zwycięzcy grup rozegrali mecze o wejście do ścisłego finału.

W przerwie przed meczami finałowymi przeprowadzone zostały konkursy futsalowe dla uczestników mistrzostw.  Konkursy przeprowadzili trener Piasta Gliwice p. Klaudiusz Hirsz i zawodnik Rafał Franz. Bramki bronił w trakcie zabaw z piłką Bartłomiej Nawrat – bramkarz Rekordu Bielsko-Biała (obecnie mistrza Polski).

Dziewczęta z klasy 2PR XI LOS specjalnie na tę imprezę przygotowały występ taneczny czirliderek, który wywołał gorący aplauz męskiej widowni.

Mistrzostwa  uświetnili  swoją obecnością przedstawiciele przedsiębiorstw kolejowych i fundacji  p. Lucyna Szaciłło (PKP S.A.) , p. Joanna Trybuchowska (specjalista ds. PR Fundacja Grupy PKP), p. Andrzej Siwy (PKP Cargo Tabor, Dyrektor Zakładu Napraw Taboru  w Dąbrowie Górniczej), p. Andrzej Kusior (Dyrektor DB Cargo), p. Grzegorz Majcherek i p. Zdzisława Rosochacka (PKP Intercity S.A.),

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny  Zespółu Szkół Nr 1 im. Św. R. Kalinowskiego w Krakowie z drużyną Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku.

Mecz finałowy rozegrali uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku.

Ostatecznie miejsca  na podium w II Mistrzostwach Polski Kolejowych Szkół Średnich w Futsalu zajęły druzyny:

1 miejsce- Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim

2 miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku,