BIP

Konferencja Metodyczno-Szkoleniowa ,,Nowe możliwości Futsal’’

2019-02-07

W środę 06.02.2019 r. w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych odbyła się Konferencja Metodyczno-Szkoleniowa dla nauczycieli wychowania fizycznego wszystkich typów szkół województwa śląskiego pod hasłem „Wychowanie dzieci i młodzieży przez sport – Nowe możliwości – Futsal”. Wzięło w niej udział ponad 130 nauczycieli wf z województwa śląskiego. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia był Piast Gliwice – Futsal oraz Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej. Głównymi pomysłodawcami byli profesor Marek Sitarz z Akademii WSB, nauczyciel ZSTI Krzysztof Krawczyk oraz trener Piasta Futsal - Klaudiusz Hirsz.

Nie przypadkiem też ta konferencja odbyła się właśnie w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych. Gliwice jako pierwsze zdecydowały się na wdrożenie programu  „Merkury”. W szkole ZSTI powstała wspólna  drużyna szkolna Piasta Gliwice i AZS-u WSB, która ma już za sobą pierwsze sukcesy. Zadowoleni byli też nauczyciele, dla których forma przeprowadzenia wykładów poparta praktycznym pokazem bardzo przypadła do gustu.
Wszyscy byli zachwyceni, że mogli uczestniczyć w takiej konferencji, wręcz zszokowani, bo to nie były tylko suche wykłady, ale dużo też zajęć praktycznych. 
Przysłowiową wisienką na torcie była możliwość zobaczenia w praktyce, jak wygląda trening futsalistów. Poprowadził go szkoleniowiec Piasta Gliwice i były selekcjoner reprezentacji Polski w tej dyscyplinie – Klaudiusz Hirsch, a udział wzięli zawodnicy pierwszej drużyny Piasta i uczniowie ZSTI.
To nie pierwsza i nie ostatnia inicjatywa z naszej strony, której celem jest popularyzacja tej pięknej dyscypliny sportu informują organizatorzy.


Galeria zdjęć