BIP

Zgrupowania Reprezentacji Szkół Kolejowych w Futsalu

2018-11-26

W dniach 21-23 listopada br. odbyła się w ZSTI kolejna sportowa impreza - Zgrupowanie Reprezentacji Szkół Kolejowych w Futsalu.

Wzięło w nim udział 31 uczniów ze szkół prowadzących klasy kolejowe w Szczecinie, Stargardzie, Kluczborku, Krakowie , Łazach, Sosnowcu i Gliwicach. Pomysłodawcą zgrupowania był prof. Marek Sitarz,wykładowca Akademii WSB w Dąbrowie Górnieczej, wielki sympatyk futsalu. Niedawno zdobył certyfikat trenera futsalu.

Młodzi zawodnicy z wielkim zapałem trenowali, słuchali wykładów trenerów, omawiali taktykę i przede wszystkim po prostu grali. Zorganizowanie zgrupowania było możliwe dzięki sponsorowania projektu przez Fundację PKP. Zajęcia teoretyczne i treningi praktyczne dla uczniów i nauczycieli prowadził oprócz prof. Marka Sitarza również  trener pierwszej drużyny Piasta Gliwice Klaudiusz Hirsch.

Uczestnicy zgrupowania mieli okazję  w trakcie zorganizowanej wycieczki poznać Gliwice wieczorem, zobaczyć ważne miejsca historyczne, podziwiać halę sportową Arena, pospacerować po Rynku. Nauczyciele mieli okazję przedstawić swoje doświadczenia z zakresu prowadzenia futsalu w swoich szkołach, przekazać  informacje o sposobach realizacji dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów. Imprezę wszyscy uczestnicy i trenerzy ocenili jako wyjątkowo udaną i potrzebną.

Wszystkie drużyny juz zapowiedziały swój udział w II Mistrzostwach Szkół Kolejowych w Futsalu, które zaplanowane są w marcu 2019 r.

W czasie całego zgrupowania była robiona dokumentacja fotograficzna przez uczniów kółka fotograficznego ZSTI. Poniżej możecie pooglądać efekty pracy młodych fotografów:

Zdjęcia ze zgrupowania.