BIP
Internatu jeszcze nie otwieramy, ale od 01.06  zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -13.30 po zostawione rzeczy w pokojach i po rozliczenie zwrotów oraz złożenie podania na nowy rok szkolny.  Prosimy o przygotowanie numeru konta, na jaki będziemy przelewać zwroty. Przypominamy, że wpuszczamy w rękawiczkach i maseczkach.
 

____________________________________________________________

W piątek 24 kwietnia pożegnaliśmy maturzystów. Będziemy tęsknić...

_______________________________________________________________

 

Wicedyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych oraz kadra pedagogiczna pragną złożyć podziękowania
WSZYSTKIM TEGOROCZNYM MATURZYSTOM za wspólnie spędzony czas oraz godne zachowanie.
Gratulujemy i życzymy jak najlepszego zdania egzaminu dojrzałości (kiedykolwiek się odbędzie) oraz pomyślności w wyborze dalszej drogi edukacyjnej
 
Po rzeczy i w celu rozliczenia się z itnernatem (zwroty) sekretariat internatu zaprasza w poniedziałki i czwartki od 8.00 do 13.30.
Prosimy, aby pamiętać o założeniu rękawiczek gumowych, maseczki lub chusty. Dziękujemy.
Dopóki internat jest zamknięty, prosimy nie wpłacać na nasze konto żadnych należnosci (zakwaterowanie, wyżywienie). Dziękujemy.

________________________________________

Jak przygotować się do kwarantanny

 • Przygotować swoje gospodarstwo domowe na wypadek ewentualnej 14-dniowej   kwarantanny - zakupić odpowiednią ilość środków czystości typu: mydło, szampon papier toaletowy i inne środki higieny-zakupić odpowiednią ilość środków dezynfekcyjnych w celu zadbania o czystość w domu (częste czyszczenie twardych powierzchni wspólnych typu blat w kuchni, toalety, a także pilot od telewizora, klawiatura, włącznik światła, klamki itp.).
 • Leki-domowa apteczka powinna dobrze być wyposażona w leki przeciwbólowe,  przeciwgorączkowe, leki na stałe przyjmowane.
 • Żywność- zrobić zapasy żywności z długim terminem ważności
 • Informacja- bądź na bieżąco z tym co się dzieje w kraju i twojej społeczności, ale w  sposób umiarkowany
 • Rozrywka - wartościowy film, ciekawa książka itp.

Porady psychologa

Jak już jesteśmy objęci kwarantanną warto jest ustalić sobie po pierwsze plan dnia całej rodziny :

 • posiłki o regularnych porach,
 • higiena osobista,
 • obowiązki związane ze szkołą, pracą
 • obowiązki domowe,
 • czas wolny, wspólny dla całej rodziny jak i dla siebie.

Taki sposób funkcjonowania da nam stabilność i poczucie bezpieczeństwa.

Po drugie aby uniknąć „fiksum dyrdum” i zachować pozory codzienności należy zadbać o kontakty społeczne poprzez media  społecznościowe  które  pozwolą nam zachować kontakt z otoczeniem.

Po trzecie przejęcie kontroli nad niepokojącymi myślami -  warto oglądać filmy, poczytać książkę,  grać w gry planszowe lub kalambury, państwa i miasta, ciuciubabkę itp.

Kwarantanna domowa - zasady

Najważniejszą zasadą kwarantanny domowej jest to, by w trakcie jej trwania unikać kontaktu z innymi osobami, również z domownikami. To oczywiste, że nie należy więc wychodzić z domu. Co konkretnie trzeba robić, a czego nie?

 • Jeśli kontakt z innymi domownikami jest konieczny, nie może on być zbyt bliski – zalecana jest odległość co najmniej metra (gdyż na taką odległość może przenosić się wirus).
 • Warto odseparować się w osobnym pomieszczeniu. Jeśli osoba poddana kwarantannie ma do własnego użytku łazienkę, inni członkowie rodziny nie muszą poddawać się kwarantannie domowej.
 • Trzeba upewnić się, czy w domu jest termometr, zapasy leków (przeciwbólowych i tych przyjmowanych na co dzień).
 • Jeśli to możliwe, zakupy warto robić przez internet, a jeśli robi je ktoś znajomy lub domownicy – niech zostawia je pod drzwiami.
 • Jeśli w jednym gospodarstwie domowym mieszka kilka osób, tylko jedna z nich może mieć kontakt z osobą poddaną kwarantannie.
 • Osoba poddana kwarantannie (oraz wszyscy pozostali domownicy) muszą często myć ręce przez 30 sekund, często też dezynfekować przedmioty i miejsca dotykane przez chorego, takie jak klamki, stoliki, kran, toaleta itp.
 • Nie należy używać wspólnych ręczników, a szczoteczka do zębów i kosmetyki osoby poddanej kwarantannie powinny być trzymane w innym miejscu.
 • Mieszkanie należy często wietrzyć.
 • Kaszląc trzeba zasłaniać usta, a następnie dokładnie umyć ręce wodą z mydłem.

Przygotowały: Beata Skolik i Mariola Wojtuń

Ważne informacje: Oficjalna Strona Ministerstwa Zdrowia Portal Gov.pl

____________________________________________________

NASTOLATKU!

PORADY JAK EFEKTYWNIE FUNKCJONOWAĆW OBECNYM CZASIE

DOKŁADNIE ZAPLANUJ NAJBLIŻSZE DNI

Uwzględnij naukę, aktywność fizyczną, rozrywkę, spędzanie czasu z rodziną, wspólne posiłki. Staraj się nie zmieniać drastycznie dotychczasowego rytmu dobowego.

OGRANICZ KORZYSTANIE Z PORTALI INFORMACYJNYCH

Ciągłe odświeżanie stron internetowych może powodować wzrost napięcia. Narzuć sobie ograniczenie do maksimum godziny dziennie na czytanie nowych informacji ze świata.

NIE ZAPOMINAJ O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Zadbaj o siebie w tym okresie. Ściągnij na telefon aplikację np. do ćwiczeń w domu, korzystaj z zasobów YouTube lub skorzystaj z wskazówek naszych wychowawców.

ZAPLANUJ WSPÓLNY CZAS Z NAJBLIŻSZYMI

Wykorzystaj ten czas na spędzenie czasu z najbliższymi w nieco innej formie. Wyciągnijcie planszówki, stwórzcie listę filmów do obejrzenia w najbliższym czasie.

ZAAKCEPTUJ STRES OBECNY W TYM CZASIE

Odczuwanie napięcia w obecnej sytuacji nie jest czymś nadzwyczajnym. Pomaga nam dostrzec niebezpieczeństwo i odpowiednio szybko na nie zareagować.

SKORZYSTAJ Z POMOCY

Jeśli lęk o przyszłość zaczyna być przytłaczający, skorzystaj z pomocy specjalistów. Wielu psychologów prowadzi w tym czasie konsultacje online, a na pewno Twój psycholog z internatu(e-mail: katarzyna.m.matysiak@gmail.com) – Katarzyna Matysiak 

_____________________________________________

Zgodnie z decyzją rządu praca placówek szkolnych w tym internatu zostaje wstrzymana do zakończenia przerwy wielkanocnej.

Prosimy o śledzenie komunikatów rządowych. Przypominamy, że nikt wczesniej do internatu nie będzie wpuszczony.

 

 

Uwaga

Internat dla osób z zewnątrz zamknięty do odwołania. Prosimy, aby zwracać się do nas tylko w sprawach PILNYCH i wszystkie sprawy załatwiać mailowo lub telefonicznie z oczekiwaniem na potwierdzenie otrzymania przez nas wiadomości.

Nikt z mieszkańców czy opiekunów nie będzie wpuszczony po zostawione w pokoju rzeczy (np. ksiązki do nauki czy ubrania). Dzieci mialy wyjechać spakowane.

Za marzec wszyscy otrzymają  zwrot nadpłat za zakwaterowanie i wyżywienie na konto (prosimy o cierpliwość, gdyż dużo mamy zwrotów). Grupa ukraińska będzie rozliczana oddzielnie, ale również zadbamy o przelanie zwrotów.

Prosimy NIE PŁACIĆ za KWIECIEŃ - wycofać stałe przelewy.

Wszystkim życzymy zdrowia i spokoju.

 

UWAGA!

W związku z pandemią koronawirusa ZSTI (szkoła, internat i schronisko są nieczynne do odwołania dla osób niezatrudnionych w jednostce.

Wszelkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie bądź  mailowo.

W wyjątkowych sytuacjach osoby postronne będą wpuszczane na teren placówki za zgodą Dyrekcji

 

W związku z decyzją premiera internat zamknięty od 12.03 do 25.03.2020. Termin może zostać przedłużony.  Prosimy, by do jutra dzieci opuściły placówkę, stołówka zawiesza wydawanie posiłków. nadpłaty za wyżywienie będą odliczane od kolejnego miesiąca.

 

 

ZAGROŻENIE KORONAWIRUSEM

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie warto stosować profilaktykę i obserwację swojego organizmu. Zapoznaj się ze wskazaniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ze zwględu na okres wzmożonych zachorowań prosimy rodziców i mieszkańców o rozsądne podejście do problemu, zachowanie zasad higieny oraz pozostanie w domu w przypadku choroby.

Prosimy o zapoznanie się z plakatami dotyczącymi właściwego mycia rąk, które rozwiesiliśmy dla Was w całym internacie. Wychowawcy przygotują dla Was pogadanki, słuchajcie uważnie i stosujcie się do zaleceń.

 

OD 02.01.2020 zmiana cennika za zakwaterowanie. Informacje w zakładace cennik-zakwaterowanie. Prosimy osoby płacące przelewem o wpłacanie nowej należności za zakwaterowanie (112,00 zł).

 

Informacje dla kursantów - uczniów kierowanych przez ODiDZ Gliwice

Ze względów organizacyjnych internat gwarantuje kursantom tylko 100 miejsc

Przyjazd do internatu i kwaterunek kursantów będzie możliwy wyłącznie od 7.00 rano w dzień rozpoczęcia kursu (poniedziałek). Kursanci bez opiekunów prawnych  i bez prawidłowo wypełnionych dokumentów (podanie, zgody, oświadczenia) nie będą przyjmowani i będzie to bezwzględnie przestrzegane niezależnie od odległości od miejsca zamieszkania dziecka. Osoby pełnoletnie mogą przyjechać bez opiekuna prawnego, ale będą przyjmowane dopiero po weryfikacji składanych dokumentów.

AKTUALNE DRUKI DO POBRANIA Z NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ. PROSZĘ O SPRAWDZANIE CZY SZKOŁY KIERUJĄCE NA KURS ROZDAJĄ AKTUALNE DOKUMENTY. STARE DRUKI NIE BĘDĄ PRZEZ NAS RESPEKTOWANE.

Na podaniu proszę dopisać kierunek i stopień kursu.