BIP

Przypominamy, że do internatu wpuszczamy wyłącznie w maseczkach. Prosimy też, by przygować własne długopisy do wypełniania druków. (26.08.2021)

W dniu przyjazdu rodzic / wychowanek będzie musiał zadeklarować z jakiej wersji żywieniowej wychowanek będzie korzystał w roku szkolnym 2021/2022. Wersje do wyboru w zakładce cennik - stołówka. Uwaga, stołówka zaczyna wydawać posiłki od 2.09.  Ze względów organizacyjnych nie ma możliwości przygotowywania wersji indywidualnych. Proszę wybierać spośrod sześciu przygotowanych wersji. (25.08.2021)

Wszystkie osoby, które deklarowały chęć mieszkania w internacie mają zapewnione miejsce. Zapraszamy od 31.08 od godz. 16.00 z rodzicem/opiekunem prawnym. (23.08.2021)

 

Uwaga. Do 31.08.2021 obowiązuje przepis, że wszystkie osoby wracające z Ukrainy i Białorusi obowiązuje 10 dniowa kwarantanna, której nie możemy zapewnić w internacie. Proszę na bieżąco śledzić zmiany w obostrzeniach Covid. (18.08.2021)

 

Rekrutacja do internatu trwa. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie deklaracji chęci zamieszkania w naszej placówce (telefonicznie lub drogą mailową) oraz do pobrania druków, które należy przywieźć w dniu kwaterunku dziecka. (08.07.2021)

 

Wszystkich mieszkańców, którzy nie wrócili do internatu proszę o zgłoszenie się w celu rozliczenia obiegówki. Sprawa pilna.

Internat zamykamy 25.06.2021 o godz. 18.00  Wszystkim zyczymy udanych i bezpiecznych wakacji (18.06.2021).

 

Liga Internatu zakończona!

W dniu 19 maja odbyło się uroczyste wręcznie nagród oraz dyplomów dla laureatów. Pomimo pandemii zabawa trwała przez cały rok szkolny - częściowo online, częściowo stacjonarnie. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do gry w przyszłym sezonie.

p. Magda i p. Wojtek

--------------------------------------------------------------------------------
Wychowanków, którzy wrócą do internatu będą obowiązywały wersje żywieniowe takie, z jakich korzystali w październiku. Kto chce zmiany wersji, musi mieć zgodę opiekuna prawnego wysłaną na adres mailowy interntatu. CZEKAMY NA WAS! (14.05.2021).

Opuszczają nas nasi tegoroczni Maturzyści. Wychowawcy przygotowali dla nich miłą niespodziankę na internatowym Facebooku. Zapraszamy do jej obejrzenia i życzymy dobrych wyborów w dalszej drodze... Pamiętajcie o nas.

Wszystkich wychowanków zapraszamy do internatu od 16.05.2021. Prosimy o informację na maila: internat@zsti.gliwice.pl, kto wraca i jaką wybiera wersję żywieniową. Do zobaczenia!

 

Zapraszamy do internatu wychowanków, którzy zaczynają praktyki zawodowe.

 

Zgodnie z informacją ze strony MEN uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W związku z tym osoby nie mające praktyk zawodowych  i  osoby nie mające odpowiedniego potwierdzenia z klubu sportowego muszą do 21.03 opuścić internat. Szkoły i kluby zostaly poinformowane o nowych wymogach.

(19.03.2021)

 

Przypominamy, że Internat działa! Zapraszamy naszych wychowanków, szczególnie maturzystów i uczniów na praktykach zawodowych.

(22.01.2021)

 

W okresie ferii internat jest nieczynny. Osoby pełnoletnie z grup sportowych mogą skorzystać z noclegów w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Ślązaczek" (tel. 32 230 68 31), osoby niepełnoletnie, aby się zakwaterować muszą zgłosić się z opiekunem prawnym.
Do internatu zapraszamy od 18.01 br. od godz. 6.00.

 

Drodzy wychowankowie życzymy Wam bezpiecznych, udanych ferii.
Przypominamy, że opłata za styczeń za zakwaterowanie wynosi 56,00 zł.
Prosimy nie placić do czasu Waszego powrotu do internatu.
 
Otwieramy ponownie internat od 26.10 od godz. 13.00. Zapewniamy opiekę wychowawczą i wyżywienie (od śniadania 27.10). Wychowanków prosimy o poinformowanie drogą mailową o chęci powrotu do intrernatu.
W związku z Covid -19 i przejściem uczniów na nauczanie zdalne internat będzie nieczyny od 24.10 na okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia tego okresu. Prosimy o sprawdzanie naszej strony internetowej. Wszystkim życzymy dużo zdrowia.

 

 

 

Kursantów kwaterujemy od 07.09 od godz. 7.00 - przypomnamy, że wychowankowie niepełnoletni będą przyjęci tylko z opiekunem prawnym.
 
Czekamy na osoby, które nie rozliczyły się z internatem.

 

___________________________________________________________

 

W piątek 24 kwietnia pożegnaliśmy maturzystów. Będziemy tęsknić...

_______________________________________________________________

 

Wicedyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych oraz kadra pedagogiczna pragną złożyć podziękowania
WSZYSTKIM TEGOROCZNYM MATURZYSTOM za wspólnie spędzony czas oraz godne zachowanie.
Gratulujemy i życzymy jak najlepszego zdania egzaminu dojrzałości (kiedykolwiek się odbędzie) oraz pomyślności w wyborze dalszej drogi edukacyjnej
 

Jak przygotować się do kwarantanny

 • Przygotować swoje gospodarstwo domowe na wypadek ewentualnej 14-dniowej   kwarantanny - zakupić odpowiednią ilość środków czystości typu: mydło, szampon papier toaletowy i inne środki higieny-zakupić odpowiednią ilość środków dezynfekcyjnych w celu zadbania o czystość w domu (częste czyszczenie twardych powierzchni wspólnych typu blat w kuchni, toalety, a także pilot od telewizora, klawiatura, włącznik światła, klamki itp.).
 • Leki-domowa apteczka powinna dobrze być wyposażona w leki przeciwbólowe,  przeciwgorączkowe, leki na stałe przyjmowane.
 • Żywność- zrobić zapasy żywności z długim terminem ważności
 • Informacja- bądź na bieżąco z tym co się dzieje w kraju i twojej społeczności, ale w  sposób umiarkowany
 • Rozrywka - wartościowy film, ciekawa książka itp.

Porady psychologa

Jak już jesteśmy objęci kwarantanną warto jest ustalić sobie po pierwsze plan dnia całej rodziny :

 • posiłki o regularnych porach,
 • higiena osobista,
 • obowiązki związane ze szkołą, pracą
 • obowiązki domowe,
 • czas wolny, wspólny dla całej rodziny jak i dla siebie.

Taki sposób funkcjonowania da nam stabilność i poczucie bezpieczeństwa.

Po drugie aby uniknąć „fiksum dyrdum” i zachować pozory codzienności należy zadbać o kontakty społeczne poprzez media  społecznościowe  które  pozwolą nam zachować kontakt z otoczeniem.

Po trzecie przejęcie kontroli nad niepokojącymi myślami -  warto oglądać filmy, poczytać książkę,  grać w gry planszowe lub kalambury, państwa i miasta, ciuciubabkę itp.

Kwarantanna domowa - zasady

Najważniejszą zasadą kwarantanny domowej jest to, by w trakcie jej trwania unikać kontaktu z innymi osobami, również z domownikami. To oczywiste, że nie należy więc wychodzić z domu. Co konkretnie trzeba robić, a czego nie?

 • Jeśli kontakt z innymi domownikami jest konieczny, nie może on być zbyt bliski – zalecana jest odległość co najmniej metra (gdyż na taką odległość może przenosić się wirus).
 • Warto odseparować się w osobnym pomieszczeniu. Jeśli osoba poddana kwarantannie ma do własnego użytku łazienkę, inni członkowie rodziny nie muszą poddawać się kwarantannie domowej.
 • Trzeba upewnić się, czy w domu jest termometr, zapasy leków (przeciwbólowych i tych przyjmowanych na co dzień).
 • Jeśli to możliwe, zakupy warto robić przez internet, a jeśli robi je ktoś znajomy lub domownicy – niech zostawia je pod drzwiami.
 • Jeśli w jednym gospodarstwie domowym mieszka kilka osób, tylko jedna z nich może mieć kontakt z osobą poddaną kwarantannie.
 • Osoba poddana kwarantannie (oraz wszyscy pozostali domownicy) muszą często myć ręce przez 30 sekund, często też dezynfekować przedmioty i miejsca dotykane przez chorego, takie jak klamki, stoliki, kran, toaleta itp.
 • Nie należy używać wspólnych ręczników, a szczoteczka do zębów i kosmetyki osoby poddanej kwarantannie powinny być trzymane w innym miejscu.
 • Mieszkanie należy często wietrzyć.
 • Kaszląc trzeba zasłaniać usta, a następnie dokładnie umyć ręce wodą z mydłem.

Przygotowały: Beata Skolik i Mariola Wojtuń

Ważne informacje: Oficjalna Strona Ministerstwa Zdrowia Portal Gov.pl

____________________________________________________

NASTOLATKU!

PORADY JAK EFEKTYWNIE FUNKCJONOWAĆW OBECNYM CZASIE

DOKŁADNIE ZAPLANUJ NAJBLIŻSZE DNI

Uwzględnij naukę, aktywność fizyczną, rozrywkę, spędzanie czasu z rodziną, wspólne posiłki. Staraj się nie zmieniać drastycznie dotychczasowego rytmu dobowego.

OGRANICZ KORZYSTANIE Z PORTALI INFORMACYJNYCH

Ciągłe odświeżanie stron internetowych może powodować wzrost napięcia. Narzuć sobie ograniczenie do maksimum godziny dziennie na czytanie nowych informacji ze świata.

NIE ZAPOMINAJ O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Zadbaj o siebie w tym okresie. Ściągnij na telefon aplikację np. do ćwiczeń w domu, korzystaj z zasobów YouTube lub skorzystaj z wskazówek naszych wychowawców.

ZAPLANUJ WSPÓLNY CZAS Z NAJBLIŻSZYMI

Wykorzystaj ten czas na spędzenie czasu z najbliższymi w nieco innej formie. Wyciągnijcie planszówki, stwórzcie listę filmów do obejrzenia w najbliższym czasie.

ZAAKCEPTUJ STRES OBECNY W TYM CZASIE

Odczuwanie napięcia w obecnej sytuacji nie jest czymś nadzwyczajnym. Pomaga nam dostrzec niebezpieczeństwo i odpowiednio szybko na nie zareagować.

SKORZYSTAJ Z POMOCY

Jeśli lęk o przyszłość zaczyna być przytłaczający, skorzystaj z pomocy specjalistów. Wielu psychologów prowadzi w tym czasie konsultacje online, a na pewno Twój psycholog z internatu(e-mail: katarzyna.m.matysiak@gmail.com) – Katarzyna Matysiak 

_____________________________________________

 

Informacje dla kursantów - uczniów kierowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach

Ze względów organizacyjnych internat gwarantuje kursantom tylko 60 miejsc

Przyjazd do internatu i kwaterunek kursantów będzie możliwy wyłącznie od 7.00 rano w dzień rozpoczęcia kursu (poniedziałek). Kursanci bez opiekunów prawnych  i bez prawidłowo wypełnionych dokumentów (podanie, zgody, oświadczenia) nie będą przyjmowani i będzie to bezwzględnie przestrzegane niezależnie od odległości od miejsca zamieszkania dziecka. Osoby pełnoletnie mogą przyjechać bez opiekuna prawnego, ale będą przyjmowane dopiero po weryfikacji składanych dokumentów.

AKTUALNE DRUKI DO POBRANIA Z NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ. PROSZĘ O SPRAWDZANIE CZY SZKOŁY KIERUJĄCE NA KURS ROZDAJĄ AKTUALNE DOKUMENTY. STARE DRUKI NIE BĘDĄ PRZEZ NAS RESPEKTOWANE.
Na podaniu proszę dopisać kierunek i stopień kursu.