BIP

"Nauczyciele szkolą się.."

2018-08-08

INTERNATIONAL COACH CAMP IN VIBORG (DANMARK), Summer Editon 2018

 

W dniach 30.07-4.08.2018 w Viborgu (Dania) odbył się Międzynarodowy Obóz dla Trenerów organizowany przez The Handall Academy we współpracy z Duńską Federacja Piłki Ręcznej (DHF) oraz Generation Handball. Na to kilkudniowe szkolenie zakwalifikowała się Trenerka naszego OSPR - Marta Piorun. Podczas kursokonferencji, w której wzięło udział 14 trenerów z całego świata (Dania, Macedonia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Norwegia, Belgia, Holandia, Wielka Brytania, Polska) brała ona udział w wykładach i dyskusjach prowadzonych przez wybitnych Trenerów oraz działaczy z Danii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Hiszpanii oraz Portugalii: Urlik Wilbek (były Trener reprezentacji Danii), Ulrik Jorgensen (Dania), Peter Bredsdorf Larsen (Dania), Allan Heine (Dania), Kristian Kristensen (Dania), Daniel Gordo Rios (Hiszpania), Paulo Costa (Portugalia), Nikolej Krickau (Dania), Eva Wortmann (Niemcy), Claus Hansen (Dania), Aksel Norgaard (Norwegia), Scott Harrington (Wielka Brytania), Rasmus Vandbæk (Dania).

Do zadań trenerów biorących udział w tej kursokonferencji należały również obserwacja i analiza meczy czołowych zespołów z Danii odbywających się przy okazji Turnieju Piłki Ręcznej organizowanego przez Handball Generation w Viborgu.

Cały tydzień był poświęcony także wymianie doświadczeń między uczestnikami, którzy nieustannie dzielili się swoją pasją i wiedzą.

Zdobytą wiedzę z zakresu szeroko rozumianej piłki ręcznej oraz doświadczenie Trenerka ma nadzieję przenieść na pracę z naszymi piłkarkami ręcznymi w Ośrodku oraz w szkole. Mamy nadzieję, że inspiracje zaczerpnięte w Danii zaowocują w indywidualnym rozwoju i zespołowych wynikach naszych sportowców.

Trzymajmy kciuki za nasze piłkarki ręczne oraz trenerów!