BIP

Staże zawodowe w Dreźnie

2017-07-26

Na przełomie czerwca i lipca 3 uczennice i 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w dwutygodniowym stażu zagranicznym w Dreźnie, w ramach projektu „Kształtujemy naszą zawodową przyszłość". Głównym celem stażu było szkolenie zawodowe „Sieci komputerowe i tworzenie stron internetowych”, które odbyło się w języku angielskim, w profesjonalnym ośrodku kształcenia zawodowego WBS TRAINING AG w Dreźnie. Uczestnicy projektu poszerzyli oraz nabyli nowe umiejętności językowe i zawodowe z dziedziny informatyki, co zostało potwierdzone certyfikatami.

Po zajęciach był również czas na bogaty program kulturalny, który był radością nie tylko dla oczu ale i dla duszy. Słynące z bogatych kolekcji sztuki, nadrzecznych krajobrazów i barokowej architektury Drezno zachęcało do codziennych spacerów i odkrywania nowych miejsc. Nowoczesne galerie handlowe przyciągały swoim wyglądem tak zewnętrznym jak i wewnętrznym oraz kusiły rewelacyjnymi przecenami.

Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyło się Muzeum Techniki oraz fabryka Volkswagena. Długimi godzinami toczyły się dyskusje na temat nowoczesnych modeli samochodów.

Pobyt w Dreźnie był udany, uczestnicy projektu byli bardzo zadowoleni oraz serdecznie polecają młodszym kolegom i koleżankom udział w podobnych projektach.

 

Opinia uczennicy:

Wyjazd do Drezna był dla mnie okazją do zdobycia certyfikatów, które przydadzą mi się w przyszłości. Najbardziej cieszę się z możliwości poznania niemieckiej kultury, która okazała się dla mnie bardzo interesująca. Wizyty w muzeach były bardzo ciekawe. Wspólna wycieczka pozwoliła mi zaprzyjaźnić się z osobami z innych klas. Chętnie wzięłabym udział w podobnych projektach.