BIP

Turniej szachowy

2015-03-30
W poniedziałek 23 marca w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych odbył się

Szkolny indywidualny turniej szachowy.

Wzięło w nim udział dziewiętnastu zawodników, którzy zostali podzieleni na cztery grupy. Każdy uczestnik rozegrał cztery mecze grupowe po których wyłoniła się najlepsza ósemka. Następnie w 1/8, 1/4 i 1/2 mecze odbywały się systemem wygrany przechodzi dalej a przegrany odpada.

Wszyscy uczestnicy wykazali się duchem rywalizacji. Wielkie gratulacje należą się zarówno wygranym, jak i tym, którzy tym razem nie zajęli miejsca na podium. Zwycięzcą turnieju został Adam Niedbała z klasy 3b, drugie miejsce uzyskał Mikołaj Pazera 2i a trzecie Bogdan Tkaczyk z 3a. Laureaci otrzymali nagrody pamiątkowe.

Dlaczego warto grać w szachy?

Powodów jest wiele. Królewska gra rozwija zdolność koncentracji, która jest niezwykle cenna w procesie edukacji. Zdolności przewidywania, analizy i cierpliwości wykształcone w młodym wieku procentują w przyszłości. Turnieje szachowe uczą zdrowej rywalizacji oraz są cenną lekcją jak wygrywać oraz jak przegrywać. Gratulujemy wszystkim uczestnikom walecznej postawy i zachęcamy do udziału w kolejnych turniejach.
Rafał Kamiński