BIP

Wyjazd integracyjny klas 1b oraz 1i do Brennej

2014-10-01
"Integracja społeczna polega na przeobrażeniu się luźnych grup społecznych w dużą zbiorowość społeczną. Pierwotnie kontakty między członkami małych zbiorowości, takich jak plemiona, przerodziły się w stosunki i zależności społeczne, które w konsekwencji doprowadziły do powstania narodu."
No i chyba się udało:)

24 września nasi pierwszoklasiści wyjechali na takie przeobrażanie do Brennej. Głównym celem była Błatnia – szczyt o imponującej wysokości 917 m n.p.m.
"Proces integracji społecznej jest odgórnie monitorowany poprzez organizacje rządowe oraz międzynarodowe - przykładowo w Organizacji Narodów Zjednoczonych funkcjonuje specjalna komórka, której zadaniem jest monitoring oraz udzielanie wsparcia uczestnikom takiego procesu." U nas ta komórka również wystąpiła, w składzie: wychowawcy klas oraz pani pedagog. Nasze dwie grupy młodzieży zostały poddane celowym, zaplanowanym i zmasowanym zabiegom integracyjnym, dzięki czemu przekształciły się wraz ze swymi wychowawcami i opiekunami w zgraną i świadomą zbiorowość społeczną. Czynnikiem sprzyjającym integracji była słoneczna pogoda. W promieniach jesiennego słońca wszyscy zdołali zdobyć szczyt Błatniej. A nie było łatwo. Podejście czarnym szlakiem niektórym dało się we znaki, jednak nie dawali tego po sobie poznać. Po wejściu i ułożeniu się na polanie młodzi ludzi brali udział w "ciągu" atrakcji, którym poddawali się cierpliwie i z zaangażowaniem. Ognisko, kiełbaski to było to na co wszyscy czekali. Głód wziął nad nami górę. Zjedliśmy wszystko.
Uczestnicy wyjazdu powrócili do Gliwic bez najmniejszego szwanku- cali, zdrowi i najedzeni. Najważniejsze, że zadowoleni i zintegrowani! Relacja fotograficzna najlepiej zobrazuje nasze wspólne zmagania!


Pierwszoklasistom życzymy samozaparcia i zdobywania kolejnych szczytów na polu nauki.

Zdjęcia: Hania Balwierczak 1b