BIP

Wycieczka klasy 2 i do Ustronia Zdroju

2014-09-22


W dniach 10-12 września 2014 r. uczniowie klasy 2 i, wraz z Panią Joanną Bochyńską oraz Panią Eleonorą Grzybek, uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Ustronia Zdroju.

Podczas wycieczki mieliśmy okazję zwiedzić tak malowniczne miasto, jakim jest Ustroń oraz zdobyć aż dwa górskie szczyty – Czantorię i Równicę. Nie zabrakło również zabawy w parku linowym i elementu edukacyjnego, czyli muzeum.

Pierwszego dnia za cel obraliśmy górę Czantorię. Podczas pieszej wędrówki górskim szlakiem nawet najbardziej wybredne osoby zachwyciły przepiękne widoki. Po krótkim odpoczynku i przerwie na drugie śniadanie, podziwiając malownicze krajobrazy nabrzeża Wisły, dotarliśmy do centrum Ustronia. Środowy wieczór upłynął nam na grach i zabawach integracyjnych.

Następnego dnia, z samego rana, zdobyliśmy kolejny beskidzki szczyt – Równicę. Mimo nieprzychylnych prognoz, warunki pogodowe podczas wędrówki bardzo nam sprzyjały. Na szczycie czekała nas zabawa w parku linowym. Do wyboru mieliśmy trzy trasy – każdą o podwyższonym stopniu trudności. Tego dnia, w niecodziennych warunkach, mogliśmy przetestować naszą sprawność i odwagę.

Ostatni dzień upłynął nam na zwiedzaniu muzeum o nazwie "Rdzawe Diamenty", w którym udostępniona jest kolekcja zabytkowych motocykli z okresu I i II Wojny Światowej.

Żałujcie, że Was z nami nie było! J

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Pozdrawiamy,
klasa 2i

autorzy:

Jagoda Oleksiak

Aleksandra Rokicka