BIP

„Kilka słów o Meow – zespole naszej szkoły”

2014-06-11
Zespół "Meow" powstał w październiku 2013 roku na potrzeby Konkursu Poezji Śpiewanej, organizowanego w naszej szkole. Wtedy nikt nie myślał o tym, że przetrwa on dłużej, jednak z biegiem czasu zaczął odnosić sukcesy i istnieje do dzisiaj. Składa się z pięciu osób: Aleksandry Warmuz, Aleksandry Rokickiej, Jagody Oleksiak, Przemysława Siwka oraz Krzysztofa Hrycyszyna.

"Meow" to mieszanka wybuchowa – jego członkowie słuchają dosłownie wszystkiego, zaczynając od muzyki klasycznej, a kończąc na metalu. Każdy jest zupełnie inny i wnosi do zespołu "kawałek siebie", dlatego też jest on tak zróżnicowany, jednocześnie tworząc spójną całość. Zespół ma na koncie wiele sukcesów, a największym z nich jest występ w Gliwickim Teatrze Muzycznym, który jest ogromnym wyróżnieniem dla wykonawców z całego Śląska i podsumowuje całoroczną pracę oraz osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim.Sukces "Meow" polega przede wszystkim na ciężkiej pracy oraz wsparciu Pani Joanny Bochyńskiej, dzięki której uczniowie występują razem. Próby zespołu odbywają się w weekendy i często trwają nawet kilka godzin, co może wydawać się męczące, jednak członkowie na każdym kroku podkreślają, że bardzo się lubią, więc nie sprawia im to większego problemu.
Niedawno zespół powiększył o kolejną, już szóstą, osobę -Jakuba Dzikowskiego, który nie śpiewa, lecz zapewnia zespołowi akompaniament i dużą dawkę pozytywnej energii. Po raz pierwszy wystąpił z "Meow" podczas XIX Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej – Knurów 2014, gdzie zajęli I miejsce.

W przyszłym roku zespół nie zamierza kończyć swojej działalności, a wręcz przeciwnie – członkowie "Meow" mają coraz więcej pomysłów, dotyczących nadchodzących projektów muzycznych, w których będą brać udział. Nadal zamierzają spotykać się regularnie i uczestniczyć w okolicznych konkursach oraz festiwalach. Warto jednak zapamiętać, że sukcesy to dla nich nie tylko wielka radość i uhonorowanie ciężkiej pracy, lecz także odpowiedzialność.
Autor: Jagoda Oleksiak, klasa 1i