BIP

Noc Gier – ZSTI GAME ARENA

2014-02-11
W piątek 17 stycznia w naszej szkole miała miejsce już druga Noc Gier, podczas której odbyły się turnieje gier takich jak: "League of Legends", "Starcraft II" oraz "Deadfall Adventures". Oprócz wyżej wymienionych gier uczestnicy mieli okazję zagrać w "Guitar Hero", "Halo", "Team Fortress 2" oraz w wiele innych, ciekawych tytułów dobrze znanych graczom. Impreza rozpoczęła się już o godzinie 18:00, a po chwili szkoła zapełniła się uczestnikami turniejów i osobami, które przyszły kibicować swoim kolegom. Nie zabrakło również kilku nauczycieli, którzy pilnowali porządku.
O godzinie 19:30 odbył się krótki apel, przedstawiono organizatorów turnieju oraz zaprezentowano nagrody, o które uczestnicy mieli się zmagać. Po jego zakończeniu wszyscy zainteresowani ruszyli w stronę sal turniejowych, część osób pozostała na auli, aby walczyć o nagrody w turnieju "Deadfall Adventures" gliwickiego studia "The Farm 51". Zagrać mieliśmy możliwość dzięki uprzejmości firmy "PC STORE", która na czas trwania rozgrywek udostępniła nam komputery.
Największą atrakcję stanowił jednak turniej dwóch najbardziej znanych gier sieciowych - "League of Legends" oraz "Starcraft II". Emocje towarzyszące wszystkim uczestnikom były ogromne, gdyż nikt nie chciał wrócić do domu z pustymi rękami. Atmosfera, która panowała wtedy w szkole była nie do opisania. Okrzyki radości widowni towarzyszyły zawodnikom do samego rana.Niestety długie siedzenie przed ekranem bywa męczące, dlatego nauczyciele wpadli na pomysł, aby rozruszać uczestników. O północy zorganizowali mecz siatkówki na sali gimnastycznej.
Zakończenie całego wydarzenia odbyło się o godzinie 6:00 w auli szkolnej, gdzie nastąpiło rozdanie nagród dla zwycięzców turniejów oraz wielu upominków dla uczestników.
Jagoda Oleksiak (klasa 1I)