BIP

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych – najlepszym technikum w Gliwicach

2014-02-07
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych – najlepszym technikum w Gliwicach

Na początku stycznia 2014 roku ukazał się XVI ranking szkół opracowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Ranking ten potwierdził wysoką pozycję ZSTI na polu edukacyjnym kraju oraz regionu. Tradycyjnie szkoła zajmuje pierwsze miejsce wśród gliwickich techników, natomiast na Śląsku plasuje się na miejscu 8 (w kraju na miejscu 65 wśród 1867 techników). Po raz kolejny Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych otrzymał tytuł Złotej Szkoły.

Zgodnie z postanowieniem kapituły fundacji technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Przy ZSTI działa Szkolne Schronisko Młodzieżowe ŚLĄZACZEK, które otrzymało złote wyróżnienie w 53. Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W konkursie brało udział 126 schronisk całorocznych i 36 sezonowych, które kandydowały do wyróżnienia w stopniu złotym, srebrnym i brązowym.

Wysoka pozycja ZSTI niewątpliwie przyciąga młodych ludzi, aby właśnie w tej placówce rozwijali swoje zainteresowania. Szczególną popularnością cieszą się kierunki informatyczne, elektryczne i elektroniczne. W związku z zapotrzebowaniem rynku pracy, w bieżącym roku w szkole otwarto także klasę w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego.

W nadchodzącym roku szkolnym 2014/15 w szkole przy ul. Chorzowskiej 5 zostanie otwarte XI Liceum Ogólnokształcące Sportowe, w którym powstaną klasy piłki ręcznej i piłki siatkowej. Niebawem uczniowie ZSTI będą mogli korzystać z budowanej przy szkole nowoczesnej hali sportowej.

Joanna Gawlik, Hanna Kobielska