BIP

Pierwsze miejsce w konkursie Typowy Anglik, Typowy Niemiec

2014-01-02

Trzy tygodnie trwały przygotowania prac dwóch zespołów reprezentujących naszą szkołę w Konkursie z języka niemieckiego i angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych "Typowy Anglik, Typowy Niemiec", zorganizowanym przez Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach.

Zadaniem jednego zespołu było przygotowanie prezentacji dotyczącej tematu " Typowy Anglik", drugiego natomiast "Typowy Niemiec".
Postanowiliśmy podejść do tematu niekonwencjonalnie i wykonać dwie dwumetrowe postacie: Anglika i Niemca. Każda postać ubrana była w charakterystyczny sposób (np. Niemiec miał na sobie bawarskie spodnie), oklejona stosownymi etykietami (np. Niemiec – "Jestem punktualny i zorganizowany") oraz zaopatrzona w typowe dla danej narodowości atrybuty (np. w torbie Anglika schowano filiżankę do herbaty i zdjęcie rodziny królewskiej).

Godziny planowania, wyszukiwania odpowiednich materiałów, sklejania (a nawet spawania) i montowania projektów przyniosły wspaniały rezultat – zespół odpowiedzialny za wykonanie makiety Anglika zdobył w konkursie I miejsce.

Serdecznie gratulujemy drużynie w składzie:

Kamil Wierzbowski (kl. III b)

Mateusz Maleńki (kl. III i)

Noemi Rozpara (kl. II b)

autor:
Joanna Bochyńska