BIP

Kolejny sukces naszych uczniów - Matematyczne PoPIsy

2013-03-18
W czwartek, 14 marca udaliśmy się na międzyszkolny konkurs matematyczny MATEMATYCZNE POPISY, który odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych. Skład naszej drużyny: Olaf Kryus, Daniel Ochman, Kamil Mazurkiewicz, Patryk Demin (klasa 2b) wraz z Panią Sylwią Gruszką.
Jeszcze przed konkursem musieliśmy zrobić plakat promujący liczbę pi i przygotować krótkie opowiadania (o tematyce niekoniecznie związanej z matematyką), w którym umieszczona została jak największa liczba wyrazów z sylabą pi. Nasze opowiadanie wyszło spod pióra Kamila Wierzbowskiego, natomiast plakat przygotowali: Rafał Faiński i Krzysztof Skorupa.
Pełni zapału i optymizmu przystąpiliśmy do konkursu. Rozwiązywaliśmy zadania, zagadki, ciekawostki – także takie, które związane są z epoką oświecenia. Podczas konkursu dobrze się bawiliśmy nie tylko przy rozwiązywaniu zadań ale również rozmawiając ze znajomymi z innych szkół.
Jak na drużynę z ZSTI przystało nie mogliśmy wrócić bez nagród. Tak mocno wzięliśmy się do roboty, że zajęliśmy 1 miejsce, otrzymując za to kalkulatory naukowe. Matematykę da się lubić!!!