BIP

Matematyczne PoPIsy

2012-03-28
W środę, 14 marca udaliśmy się na międzyszkolny konkurs matematyczny MATEMATYCZNE POPISY, który odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych. Skład naszej drużyny: Przemysław Kaczmarczyk, Łukasz Ksoll, Paweł Dziuk, Mateusz Bas wraz z Panią Sylwią Gruszką.
Jeszcze przed konkursem musieliśmy zrobić plakat promujący liczbę pi i przygotować krótki wiersz mnemotechniczny ułatwiający zapamiętywanie kolejnych cyfr jej rozwinięcia. Brzmiał on tak:
"Kot i pies z młodą akrobatką na scenie jedli bób wśród żarliwie
jęczących klaunów".
Pełni zapału i optymizmu przystąpiliśmy do konkursu. Rozwiązywaliśmy zadania, zagadki, ciekawostki – także takie, które związane są z epoką oświecenia. Podczas konkursu dobrze się bawiliśmy nie tylko przy rozwiązywaniu zadań ale również rozmawiając ze znajomymi z innych szkół.
Jak na drużynę z ZSTI przystało nie mogliśmy wrócić bez nagród. Tak mocno wzięliśmy się do roboty, że zajęliśmy 1 miejsce, otrzymując za to kalkulatory naukowe. Szczęśliwi, z Panią Profesor na czele, wracaliśmy do szkoły. Aż trudno w tym momencie nie przytoczyć hasła, które po zakończeniu podał Łukasz: "Matematyka to styl życia" :)
Poniżej, na dowód naszych trudów przesyłamy zeskanowane dyplomy. Pozdrawiamy!