BIP

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

2012-03-28


Już po raz czwarty nasza szkoła była organizatorem Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla gliwickich szkół ponadgimnazjalnych.
Impreza miała miejsce 16 marca 2012, a uczestniczyły w niej trzyosobowe drużyny z 5 gliwickich szkół średnich- z V LO, VII LO, z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych, z Gliwickiego Centrum Edukacyjnego oraz z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się obszerną wiedzą dotyczącą historii, geografii, kultury i polityki Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. W I etapie (pisemnym) w ciągu 30 minut należało rozwiązać test, składający się z 30 pytań. W drugiej ustnej części konkursu uczestnicy odpowiadali na 10 pytań drogą losowania.
Najlepszą drużyną okazała się drużyna V LO w składzie Alicja Lachman, Maja Gwóźdź, Wiktoria Niemczakiewicz, która zdobyła największą ilość punktów zarówno w I jak i II etapie.

Drugie miejsce wywalczyli uczniowie VII LO (Mateusz Teleśnicki, Denis Raczkowski, Mateusz Jaczyczko).

Trzecie miejsce przypadło drużynie gospodarzy (Krzysztof Szyszka (kl.IVB), Łukasz Ksoll i Adam Morytko (obaj z kl.II B).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Ale musimy pamiętać, że w tego typu imprezach nie ma przegranych-każdy uczestnik wygrywa, bo wiedza, którą przyswoił przygotowując się do konkursu na pewno przyda mu się na lekcjach historii i języka angielskiego.

Autor
Jolanta Tardowska