BIP

Wykłady z fizyki - prezentacje podsumowujące

2011-06-10

W dniu 12 maja br. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w popularnym wykładzie z fizyki przedstawionym przez dr inż. Kamila Barczaka „ Jak pszczoły odnajdują drogę do domu”. Tematyka wykładu obejmowała zjawiska polaryzacji i jej zastosowań. Wkład był zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział w Gliwicach i Instytut Fizyki – Centrum Naukowo – Dydaktyczne Politechniki Śląskiej. Zagadnienia z wykłady zawiera poniższa prezentacja.


Fale oraz ich polaryzacja.pps
(lub kliknij tutaj, aby wyświetlić prezentację online)W dniu 26 maja br. uczniowie klasy 3b uczestniczyli w popularnym wykładzie z fizyki przedstawionym przez dr Andrzeja Klimaska „ Ruch drgający”. Tematyka wykładu obejmowała ruch drgający. Wkład był zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział w Gliwicach i Instytut Fizyki – Centrum Naukowo – Dydaktyczne Politechniki Śląskiej. Zagadnienia z wykłady zawiera poniższa prezentacja.


Ruchy drgające.pps
(lub kliknij tutaj, aby wyświetlić prezentację online)

W dniu 19 maja br. uczniowie klasy 2i uczestniczyli w popularnym wykładzie z fizyki przedstawionym przez dr hab. Stanisława Kochowskiego prof. Pol. Śl. „ Zjawiska elektromagnetyczne” w ramach Projektu „ Projekt z klasą”. Tematyka wykładu obejmowała zjawiska elektromagnetyczne. Wkład był zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział w Gliwicach i Instytut Fizyki – Centrum Naukowo – Dydaktyczne Politechniki Śląskiej. Zagadnienia z wykłady zawiera poniższa prezentacja.Zjawiska elektromagnetyczne.pps
(lub kliknij tutaj, aby wyświetlić prezentację online)Autor:
Benedykta Krogulec