BIP

Pierwszy Maraton Filmowy

2010-11-19
W nocy z 10 na 11 listopada odbył się w naszej szkole Pierwszy Nocny Maraton Filmowy.
Zebraliśmy się w czytelni koło godziny 20. Zaczęliśmy jak na wytrawnych kinomanów przystało wystawną kolacją (tosty i co kto tam przyniósł). Potem zrobiliśmy furę popcornu, zabraliśmy śpiworki, podusie i kocyki i powędrowaliśmy do sali 214 gdzie odbywały się seanse.
Ze względu na porę roku (mglisty listopad) i wyraźne preferencje uczestników maraton odbył się pod znakiem duchów i upiorów. Ale myli się ten kto nie znajduje w tej tematyce niczego pouczającego J. Obejrzeliśmy „Głęboką czerwień” i sprawdziliśmy, że w filmach tego gatunku tak naprawdę wszystko już było, oraz że filmowcy i malarze inspirują się nawzajem. Stwierdziliśmy, że nie musi być na ekranie wiader krwi, żeby widz się bał („Inni”). Uśmialiśmy się oglądając perypetie „duchowego” małżeństwa w „Soku z żuka” i podziwialiśmy wokalne popisy Johnnego Deppa w dreszczowcu „Sweeney Todd: demoniczny golibroda z Fleet Street”. Niektórzy po raz pierwszy mieli do czynienia z musicalem i było to dla nich nie lada przeżycie.
Jak widać na załączonym zdjęciu to była niezła jazda!
O godzinie szóstej rano pożegnaliśmy się z panią portierką, która właśnie przyszła do pracy i udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.
Do następnego razu!