BIP

Jak zostaliśmy filmowcami

2010-04-12
Jak zostaliśmy filmowcami
Film – pasja, hobby, ale nie tylko… Na początku były jedynie zdjęcia, to one były w centrum naszego zainteresowania. Wokół nich kręcił się świat, każda szkolna impreza. Ale gdyby tak spróbować czegoś innego? Uwiecznić każdy krok, każdą minutę nieco inaczej? Czemu nie! Wystarczyło chwycić jedynie za szkolną kamerę. I tak powstał pierwszy film. Potem stworzyliśmy następny i jeszcze jeden i na tym nie zamierzamy poprzestać.
Pierwszy film powstał przypadkiem. Nikt z nas nie myślał wówczas, że będzie on stanowił pewien przełom w działalności kółka multimedialnego. Nakręcony został podczas dnia św. Patryka, kiedy to w naszej szkole odbywał się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Dalej wszystko potoczyło się w ekspresowym tempie. Postanowiliśmy wziąć udział w konkursie filmowym o tematyce ekologicznej. Z wielkim trudem udało nam się wyreżyserować i zmontować przygotowany materiał filmowy, ale mieliśmy świadomość, że początki zawsze są trudne. Ku wielkiemu zdziwieniu nasz film "Historia pewnych znajomych" zdobył nagrodę drugiego stopnia na młodzieżowym szczycie klimatycznym w Poznaniu. Dodało to nam ogromnej wiary w swoje możliwości. Nasza przygoda z filmem zaczęła rozwijać się coraz szybciej. Powstał niezwykły film pt. "Przebudzenie", który również zdobył nagrodę, tym razem na Przeglądzie Filmów Amatorskich "Lustro" w Pyskowicach. Najbardziej dumni jesteśmy jednak z ostatniej produkcji - filmu reklamującego nasz Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach. Zaangażowanie kilkudziesięciu uczniów i nauczycieli stanowiło wielkie wyzwanie. Sfilmowanie wszystkiego i zmontowanie w kilka dni graniczyło z cudem. Niektórzy z nas zarwali kilka nocy, inni osiwieli, ale pomimo różnorakich trudności udało się! I tak z niczego powstała całkiem ciekawa reklama.
Kochamy to, co robimy, i pragniemy pogłębiać nasze zainteresowania, a także zapełnić szkolną stronę internetową coraz to nowymi filmami naszego autorstwa. Wspaniale jest posiadać władzę nad czasem, cofać go, móc pokazywać świat swoimi oczami. To właśnie chcemy robić i do tego dążymy. Pragniemy być coraz lepszymi filmowcami i tworzyć doskonalsze filmy.
Urszula Hołodniak
Monika Dolata
Małgorzata Woźniak
Łukasz Cepok
Damian Stolarczyk
Arkadiusz Mazgaj