BIP

Nasi uczniowie na Politechnice Śląskiej

2010-03-15
Uczniowie klas maturalnych naszej szkoły: mechanicy z kl. 4A i elektrycy i elektronicy z kl. 4B uczestniczyli w zajęciach praktycznych organizowanych przez wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej.
Mechanicy /4A/ uczestniczyli w zajęciach „Mikroskopia świetlna i jej możliwości w badaniu materiałów”, które odbywały się w Instytucie Materiałów Inżynieryjnych i Biomedycznych.
Elektrycy i elektronicy z kl. 4B natomiast uczestniczyli w trzech spotkaniach roboczych w Instytucie Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania w czasie których poznawali podstawy programowania sterowników, budowali wizualizację do własnego programu PLC, opanowywali programowanie robota oraz zapoznali się z elementami elektropneumatycznymi budując samodzielnie układy sterowania z użyciem czujników pojemnościowych i układów wykonawczych /siłowniki/. Zagadnienia te są związane z tematami realizowanymi dla elektroników w naszej szkole w ramach kierunku informatyka przemysłowa. Zajęcia te naszym uczniom bardzo się spodobały gdyż miały charakter zajęć naukowych połączonych z zabawą współczesnymi „zabawkami”.