BIP

Szkolne spotkanie wigilijne

2010-01-11
"Jest taki dzień..."

Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile,dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Stół wigilijny i szopka gromadzą razem każdą rodzinę,bliskich, przyjaciół.

W naszej szkole takie spotkanie wigilijne odbyło się 22.12.09.Scenariusz uroczystości obejmował część artystyczną, w której uczniowie kl. I LE zaprezentowali scenę Narodzenia Pańskiego,opowiadali o zwyczajach bożonarodzeniowych, wykonali kolędy przy akompaniamencie fortepianu. Ich występ przeplatały wiersze , które recytował uczeń kl. IV i-Łukasz Żmuda.

Pan dyr. Andrzej Rosicki razem z ks. Krzysztofem Dudzińskim złożyli obecnym życzenia., po czym wzajemni, przełamując się opłatkiem,nauczyciele,pracownicy szkoły i internatu życzyli sobie zdrowych,rodzinnych świąt i pomyślności w nowym roku. Spotkanie uświetniły występy nauczycielskiego kwartetu akordeonistów, który tworzyli: p. Bogusława Murawska, p. Daniel Kuśka, p. Mariusz Loryś i p. Eleonora Grzybek oraz wirtuoza fortepianu-p. Janusza Magiery. Przy wtórze instrumentów wszyscy radośnie śpiewali najpiękniejsze kolędy. O świąteczny poczęstunek i wystrój sali starannie i ze smakiem zadbali uczniowie
kl. I i.

Organizatorki szkolnej wigilii:
Eleonora Grzybek
Jolanta Twardowska