BIP

O Kajak Prezydenta

2008-10-17
O KAJAK PREZYDENTA

Po raz dwunasty kajakarze z całej Polski spotkali się na Małej Panwi, by podczas spływu zorganizowanego przez Gliwicki ,,Wiking ‘’ przy Zespole Szkół Techniczno –Informatycznych w Gliwicach walczyć o wspaniały kajak polietylenowy. Podobnie jak przed rokiem główna nagroda ufundowana została przez Urząd Miasta trafiła w tym roku do Stowarzyszenia Kajakowego ,,Neptun Żory ‘’.
W tegorocznej imprezie uczestniczyło 196 kajakarzy /rekord pobity/. Za sprawą kapryśnej pogody spływ dostarczył uczestnikom wielu emocji. Szybki nurt oraz liczne przeszkody w postaci zwalonych drzew nie sprawiały trudności w pokonaniu trasy .
Podczas pierwszego dnia nastąpił uroczysty apel i w imieniu współorganizatorów wszystkich kajakarzy przywitali Przewodniczący Rady Gminy Krupski Młyn p. Jacek Pyda ,Burmistrz Miasta Zawadzkie p. Mariusz Stachowski, oraz organizatorzy Dyrektor ZST-I Andrzej Rosicki, Komandor Spływu Krzysztof Krawczyk.
Wieczorem po spływie komentowano przy ognisku liczne przygody na spływie, a także analizowano błędy podczas wyścigu kajakowego na 3000 m .
Drugi dzień odbył się bez większych emocji nie licząc dekoracji w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Puchary i medale Wręczył p. Burmistrz Miasta Kolonowskie. Prezydencki kajak popłynął tym razem do ,,Żor ‘’.
W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyło Stowarzyszenie Kajakowe ,,Neptun Żory ‘’, drugie miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Drzewicy,a trzecie przypadło drużynie z Zespołu Szkół Techniczno –Informatycznych w Gliwicach .
Klasyfikacja indywidualna 1m K-1 M Adamczyk Jakub, 2m k-1 Andrzej Król, 3m Jamroziak Michał.
K-1 kobiety 1m. Wioletta Marek, 2m Kiec Hanna, 3m Magda Badura k-2 M Mirosław Szymiczek Gałka Adam,
2 miejsce Sławomir Łuboń, Bartosz Łuboń 3 m k-2 Osiński Paweł Kuczarczyk Konrad.
Liczymy iż w przyszłym roku dopiszą kajakarze z z zagranicy i szlak Małej Panwi będzie atrakcją dla Naszego regionu czego życzy sobie organizator .
Osoby lubiące pływać zapraszamy do ZS.T-I Chorzowska 2 wtorek miesiąca 17.00 tel.601563846.