BIP

Pasowanie pierwszoklasistów

2008-10-15
Dnia 26.09.2008 r. odbyło się pasowanie na ucznia pierwszych klas Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach.
Część oficjalna rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie "Pierwszaki" złożyli przysięgę. Po niej przemówił pan Mieczysław Gmiterek, później pan Marian Drozdowski i pani Barbara Krawiec przedstawili prezentację multimedialną, dotyczącą historii naszej szkoły.
Po części oficjalnej odbyła się część nieoficjalna, którą przygotowała klasa II LS.
Rozpoczęła się ona od kolejnej przysięgi klas pierwszych, ale nie była tak poważna jak w pierwszej części pasowania. Po odmówieniu przysięgi wychowawcy klas obcięli kocie uszy założone na głowy przewodniczącego i zastępcy swojej klasy.
Głównym tematem części nieoficjalnej pasowania były "Hawaje", więc przygotowane konkurencje nawiązywały do ciepłych krajów. Każdy konkurs oceniało jury, które składało się z czterech uczniów klas drugich.
Pierwsza konkurencja miała za zadanie przedstawić każdą z klas pierwszych. Zespoły przygotowały krótką charakterystykę zawodu, który prezentuje dana klasa.
Kolejną rozgrywką były zmagania z hula – hop, w których brała udział jedna osoba z każdej klasy pierwszej. Wiadomo, na czym polegała zabawa.
Druga konkurencja nosiła nazwę "Jabłko w wodzie". Jeden ochotnik z każdej klasy musiał wyciągnąć pięć jabłek z kwaśnej wody w jak najszybszym tempie.
Następnie jury wyłoniło najlepszego tancerza w "Tańcu Hawajskim". Osoby ubrane były w specjalnie przygotowane spódniczki oraz łańcuchy
i tańczyły w rytm muzyki.
Czwartą zabawą było przeciąganie liny. Dwie osoby z każdej klasy toczyły walkę z chłopcami z klasy II LS. Jednak drugoklasiści okazali się niepokonani i wygrywali z wszystkimi pierwszymi klasami.
Ostania przygoda, czyli "Hawajska Przechadzka" polegała na przechodzeniu pod liną, która po każdej rundzie była obniżana w dół.
W trakcie liczenia punktów przez jury, na środek auli poproszono wychowawców i przewodniczących klas, którzy mieli za zadanie wypić hawajski napój, jednoczący uczniów i nauczycieli.
Zwycięzcami na "Wyspie ZSTI" została klasa I b, której wychowawcą jest pani Hanna Kobielska-Goryczka. W nagrodę otrzymali oni "Czek na Jeden Dzień bez Pytania". Po czym wszyscy w świetnym nastroju opuścili aulę i udali się do domu.