BIP

Pod znakiem Lwa Albionu i Polskiego Orła- Turniej wiedzy o Wielkiej Brytanii

2007-05-18
18 kwietnia 2007 roku w Gliwicach odbyły się półfinały Turnieju wiedzy o Wielkiej Brytanii. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie: Łukasz Cepok (kl.Ii) i Jarosław Leśniak (kl.II a). Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii, kultury, sztuki i architektury Wielkiej Brytanii, a także znajomością dziejów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.
Głównym organizatorem konkursu był dr Tomasz Głogowski-Poseł na Sejm RP. Pan Poseł odwiedził naszą szkołę 16 marca 2007. Na spotkaniu z młodzieżą przybliżył ideę konkursu i zachęcał młodzież do wzięcia udziału.
Reprezentanci naszej szkoły otrzymali podziękowania za udział w konkursie. I chociaż nie udało im się zdobyć głównej nagrody (wyjazd do szkoły językowej w Anglii), to sam udział w turnieju był dla nich dużym wyzwaniem i nowym doświadczeniem, a wiadomości, które zdobyli przygotowując się do niego, na pewno przydadzą im się na lekcjach języka angielskiego i historii. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

Jolanta Twardowska