BIP

Walentynki 2007

2007-03-22
8 lutego 2007 aulę Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych we władanie objął św. Walenty-patron zakochanych. Nastrojowa muzyka, walentynkowe gadżety (serduszka, miśki) rozgrzały serca uczestników. I choć na zewnątrz jeszcze zima, to w auli panowała prawdziwie wiosenna atmosfera. W programie imprezy znalazły się konkursy:
  • konkurs plastyczny na kartkę walentynkową
  • konkurs literacki na wiersz o tematyce walentynkowej w języku angielskim
  • konkurs na parodię uczuciowych relacji, łączących znane postacie z literatury.
W konkursie plastycznym na najładniejszą kartkę walentynkową I miejsce zajął Mateusz Walasik –uczeń klasy Ia.
Niezrównanym piewcą miłości i to w języku angielskim okazał się uczeń klasy I a Adrian Głuchaczka . Gdyby Szekspir żył, mógłby czuć się zagrożony.....
Miłosne dramaty, rozterki i uniesienia bohaterów sienkiewiczowskiego „Ogniem i mieczem”- Heleny, Skrzetuskiego i Bohuna najbardziej sugestywnie zaprezentowali uczniowie klasy I a.
 
Relacje pomiędzy Oleńką Billewiczówną a Jędrusiem Kmicicem przedstawili uczniowie klasy I b (elektronicy). Odyseusz i Penelopa współcześnie – to prezentacja przygotowana przez klasę Ib (elektrycy). Klasa I i opowiedziała historię afektu Stanisława Wokulskiego do obiektu jego westchnień-pięknej Izabeli Łęckiej. Zmagania konkursowe zamykała klasa II Li parodią „Cierpień Młodego Wertera”.
Walentynki to wprawdzie nie polski obyczaj, nie mniej jednak przypadł do serca młodszej generacji Polaków i zdaje się, że na dobre wejdzie do kalendarza naszych szkolnych uroczystości.