BIP

Szkolny Konkurs Recytatorski

2004-02-12
12 lutego 2004 roku w auli naszej szkoły odbył się - tak jak co roku - Szkolny Konkurs Recytatorski, który przygotował i poprowadził Pan mgr Janusz Magiera. Po etapie klasowym nauczyciele poloniści wytypowali uczniów, którzy wzięli udział w etapie ogólnoszkolnym. Wystąpić mogli także uczniowie niewytypowani przez nauczycieli.
W tym roku po laur najlepszego recytatora Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach próbowało sięgnąć dwunastu młodych artystów. Tylko jedna osoba zdecydowała się wystartować w kategorii poezji śpiewanej.
Po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników, jury w składzie: mgr Mieczysław Gmiterek (zastępca dyrektora szkoły), mgr Eleonora Grzybek (polonistka),mgr Joanna Gawlik (polonistka), mgr Janusz Magiera (polonista), Tomasz Majka (przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego) postanowiło przyznać następujące nagrody:
  • I miejsce w kategorii recytacji
    Agata Wypior z kl. 2 Li za zaprezentowanie fragmentu tekstu Willy'ego Russella "Shirley Valentine"
  • II miejsce w kategorii recytacji
    Bartosz Rybczak z kl. 1 Li za przedstawienie tekstu Macieja Maleńczuka "Lewo, prawo"
  • I miejsce w kategorii poezji śpiewanej
    Piotr Borek z kl. 1 Lt za wyśpiewanie "Modlitwy" Bułata Okudżawy, przy akompaniamencie gitarowym Bartosza Rybczaka z kl. 1 Li
       Wyróżnieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w miejskich i ogólnopolskich konkursach recytatorskich i poezji śpiewanej.