BIP

100-lecie SP nr 18

2003-11-17
Dnia 7.11.2002 r. Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach przy ul. Okrzei 16 - nasza najbliższa "sąsiadka" - obchodziła 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji nadano szkole imię Jana Pawła II.
W tym dniu w kościele Chrystusa Króla odbyła się uroczysta msza święta, na którą zostali zaproszeni liczni goście. Przedstawiciele naszej szkoły wraz z dyrektorem Andrzejem Rosickim także uczestniczyli w tej uroczystości, gdyż kilku nauczycieli, m. in. p. Ewa Stellmach, p. Joanna Trachim, p. Ewa Barczyk, p. Janusz Magiera oraz liczne grono uczniów ZSTI jest absolwentami sędziwej "stulatki". Po mszy świętej na placu przed kościołem rozpoczęło się witanie ze starymi, dobrymi znajomymi. Następnie grono najstarszych absolwentów zostało zaproszone do budynku szkoły.
W auli gimnastycznej grupa uczniów pod kierunkiem p. Ilony Copik przedstawiła spektakl-wspomnienie oparty na historii szkoły. Następnie pracownik muzeum gliwickiego, p. Damian Recław, wystąpił z niezwykle ciekawym wykładem (i pokazem starych zdjęć, map, dokumentów), dotyczącym historii Zatorza, szkoły nr 18 i jej okolic.
Po tej części uroczystości goście przeszli do szkolnej auli, gdzie zebrano liczne pamiątki - zdjęcia, świadectwa, materiały, przedmioty, które na stulecie tej szkoły przynieśli jej wychowankowie. Wszyscy goście otrzymali w prezencie "Multimedialną wędrówkę po szkole".
Ostatnim akcentem tej wspaniałej uroczystości był poczęstunek, podczas którego dyskutowano o problemach współczesnej szkoły.