BIP

Halloween '2003

2003-10-29
Dnia 29 października 2003 roku w naszej szkole odbyło się święto Halloween. Uczniowie wzięli udział w konkursach, które odbywały się w trzech kategoriach: najstraszniejszy strój, interpretacja sceny grozy oraz konkurs o tytuł mistrza suspensu. Organizatorem była pani mgr Jolanta Twardowska, której pomagała klasa II Li.
Na wstępie przedstawiono historię oraz zwyczaje związane z Halloween. Dzień ten, obchodzony zawsze 31 października, najbardziej popularny jest w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W tym dniu dzieci przebierają się za duchy, potwory lub wróżki. Chodzą od domu do domu, zbierając słodycze. Symbolem Halloween jest dynia z wyciętymi oczami.
Po uroczystym otwarciu dnia Halloween przez panią dyrektor Annę Wilk, przystąpiono do pierwszego konkursu na najstraszniejszy strój. W jury zasiedli: pani dyrektor Anna Wilk, pani pedagog Małgorzata Pałka, pan Zbigniew Zwierzyński, pan Zdzisław Żabiałowicz oraz Małgorzata Stepaniak z Samorządu Szkolnego. Udział w konkursie wzięły klasy pierwsze. Uczniowie wykazali się ciekawymi pomysłami i oryginalnymi strojami. Między innymi straszyły nas wiedźmy, duchy, a nawet śmierć z kosą! W czasie obrad jury klasy pierwsze mogły wylicytować nieprzygotowanie z różnych przedmiotów. Komisja po burzliwych obradach ogłosiła wyniki. Najstraszniejsze okazały się wiedźmy z kl. I Li.
Następnie klasy drugie walczyły o zwycięstwo w konkursie na odegranie sceny grozy. Niejedną osobę zaskoczył nieoczekiwany przebieg wydarzeń w przedstawieniach drugoklasistów. Zobaczyliśmy pełne grozy, a także humorystyczne scenki. Między innymi odegrano scenę z filmu "Frankenstein" oraz przedstawiono trawestację ballady Adama Mickiewicza "Lilie". Publiczność była zachwycona grą aktorską uczniów. Niewątpliwie najbardziej liczył się głos jury, w którym zasiadali: pani Anna Serwin, pani Jolanta Sobień, pan Janusz Magiera oraz Małgorzata Stepaniak - przedstawicielka Samorządu Szkolnego. Jury przyznało zwycięstwo ex aequo klasom II Li oraz II i.
Na sam koniec uroczystości mogliśmy posłuchać pełnych grozy opowiadań, napisanych przez uczniów klas IV i V. Wysłuchaliśmy opowieści zapierających dech w piersiach. Jury wyłoniło zwycięzcę: ucznia klasy V a - Grzegorza Świdzińskiego.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz gromkie oklaski widzów, którzy byli zachwyceni występami swoich koleżanek i kolegów. Mamy nadzieję, że obchody tego święta, które po raz pierwszy odbyło się w naszej szkole, staną się tradycją.