BIP
2020-04-17

Wsparcie w zdalnej nauce

Czytaj Więcej
2020-04-11

Certyfikat ++ z języka angielskiego

Uczniowie, którzy jesienią złożyli wniosek o udział w projekcie językowym będą mieli możliwość zdania egzaminu online w kwietniu. Do każdego ucznia na e-maila przyjdzie informacja i zaproszenie na webinar informacyjny i instruktażowy. Najbliższy webinar będzie przeprowadzany w dniach 15,16,17 kwietnia. Ta forma egzaminu jest dobrym rozwiązaniem w obecnej sytuacji. Nie wychodząc z domu możecie wybrać dowolny termin egzaminu.

Proszę, sprawdzajcie maile.

Czytaj Więcej
2020-04-06

„Szkoła z TVP” – propozycja także dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Od dziś, 6 kwietnia br. na antenach TVP Kultura, TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP HD rozpoczęła się emisja materiałów edukacyjnych adresowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych. Lekcje można oglądać codziennie, od poniedziałku do piątku. Emisja premierowa na antenach TVP Kultura i TVP HD w godzinach od 9.00 do 13:00. Powtórki tego samego dnia o 17:00 w TVP Sport i TVP Rozrywka.

Czytaj Więcej
2020-04-06

Szkolenia on-line z wykorzystania narzędzi internetowych i zasobów cyfrowych

Jesteś nauczycielem? Chcesz przekonać się z jakich jeszcze narzędzi internetowych i materiałów warto korzystać w pracy zdalnej z uczniami? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności? Szkolenia on-line „Lekcja: Enter” są właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do udziału!

Czytaj Więcej
2020-04-02

Elektroniczne wersje podręczników i materiałów dydaktycznych – pobierz bezpłatnie ze stron wydawców

Na czas zawieszenia zajęć wydawcy edukacyjni zrzeszeni w Polskiej Izbie Książki udostępnili bezpłatnie elektroniczne wersje podręczników. Uczniowie i nauczyciele mogą podbierać ze stron internetowych wydawców nie tylko podręczniki, ale również inne materiały dydaktyczne. Zachęcamy do korzystania!

Czytaj Więcej
2020-04-01

Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania – poradnik UODO dla szkół

Urząd Ochrony Danych Osobowych, przy współpracy z MEN, przygotował poradnik dla szkół „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”. To materiał, który wesprze dyrektorów, nauczycieli, a także uczniów i rodziców w bezpiecznym korzystaniu z dostępnych metod i narzędzi do zdalnej nauki. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem!

Czytaj Więcej
2020-04-01

Próbna matura od 2 kwietnia

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują się do udostępnienia materiałów do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 2 do 8 kwietnia br.

Czytaj Więcej
2020-03-31

Jak i gdzie czytać książki bez wychodzenia z domu

Nowości czytelnicze, najnowsze bestsellery, a także wiele atrakcyjnych książek do Waszej dyspozycji można znaleźć na Legimi – zbiory elektroniczne.

Czytaj Więcej
2020-03-27

Nowe rozwiązania ułatwiające prowadzenie nauki na odległość – nowelizacja przepisów

Możliwość bezpłatnego użyczenia uczniom i nauczycielom sprzętu przez samorząd do kształcenia na odległość, decyzje rady pedagogicznej podejmowane zdalnie, zmiany w organizacji olimpiad, konkursów i turniejów, możliwość składania dokumentów zdalnie czy ogłaszania wyników rekrutacji na stronach internetowych szkół – to najistotniejsze zmiany zawarte w nowelizacji rozporządzenia MEN.

Czytaj Więcej
2020-03-25

Kształcenie na odległość – poradnik dla szkół

Jak koordynować kształcenie na odległość, co należy do obowiązków dyrektorów i nauczycieli, jak realizować podstawę programową w warunkach domowych, jak zwiększyć efektywność zdalnej nauki, w jaki sposób zaplanować czas dziecka w domu oraz z jakich narzędzi i materiałów korzystać – na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź w poradniku MEN przygotowanym dla nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców.

Czytaj Więcej
2020-03-24

Zasady kształcenia na odległość

Zasady kształcenia na odległość w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówki

Czytaj Więcej
2020-03-23

Komunikat dla uczniów

Na prośbę niektórych uczniów w środę 25 marca od godz. 10.00 - 12.00 będzie możliwość zabrania pozostawionych w szafkach książek, zeszytów i innych potrzebnych rzeczy. Otwarte będzie wejście główne do szkoły.

Czytaj Więcej
2020-03-22

Wyniki szkolnego konkursu

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU –

WYDRUKUJ ŚWIĄTECZNY PREZENT NA DRUKARCE 3DPo burzliwych obradach komisji, oceniając wkład pracy oraz właściwe przygotowanie modelu do druku 3D ustalono:

Czytaj Więcej
2020-03-22

Porady od szkolnego psychologa

Otwórz wiadomość i zapoznaj się z poradami szkolnego psychologa. To szczególny czas dla wszystkich. Pomagajmy sobie wzajemnie.

Czytaj Więcej
2020-03-20

Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne

Czytaj Więcej
2020-03-19

Wyniki egzaminu zawodowego sesja styczeń/luty 2020

20 marca br od godz. 10.00 opublikowane zostały wyniki egzaminów zawodowych przeprowadzonych w styczniu/lutym 2020 r. Wersja papierowa dostarczona zostanie do szkoły pocztą między 24 a 27 marca. Egzaminy zdaliście prawie w 100% w kwalifikacjach E.14 oraz E.26. Znakomita większość zdających uzyskała bardzo wysokie wyniki zwłaszcza w części praktycznej. Serdeczne gratulacje dla zdających i wyrazy podziękowania dla nauczycieli przygotowujących do egzaminów.

Czytaj Więcej
2020-03-14

Ważna informacja dotycząca funkcjonowania ZSTI

W związku z ogłoszeniem pandemii koronawirusa, wszelkie kontakty z Zespołem Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach mogą odbywać się jedynie drogą elektroniczną i telefoniczną.

Czytaj Więcej
2020-03-11

Komunikat dla Rodziców

Szanowni Rodzice,

od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Czytaj Więcej
2020-03-06

III miejsce w konkursie R U ENGLISH AWARE

Bartosz Kita, Filip Oliveira z klasy 1I oraz Bartosz Kołodziej z klasy 1D zajęli III miejsce w konkursie R U ENGLISH AWARE, gratulujemy !!!

Czytaj Więcej
2020-03-04

Mistrzostwa Gliwic w Narciarstwie Alpejskim

W dniu 26.02 na stoku Skolnity/Wisła odbyły się Mistrzostwa Gliwic w Narciarstwie Alpejskim uczniów szkół średnich. W zawodach doskonałe 3 miejsce wywalczył uczeń ZSTI z klasy 4B Szymon Szczerbik. Gratulacje !!!!!

Czytaj Więcej