BIP

Great Continental River Journeys z Ewą Marcinkowską i Stephenem Walkerem

2020-05-01

Ewa Marcinkowska to absolwentka naszej szkoły (jeszcze z czasów Technikum Kolejowego).

Zapraszamy Was do przeczytania informacji o realizowanym przez nią projekcie (wraz ze Stephenem Walkerem) i obejrzenia wyprodukowanego przez nich filmu. Jego bohaterowie odwiedzili ZSTI w 2019 roku.

Ewa Marcinkowska i Stephen Walker to polsko-brytyjska para niezależnych filmowców.

– W zeszłym roku nakręciliśmy z własnej inicjatywy i z własnych środków film typu travel documentary, przedstawiający Polskę 101 lat od odzyskania niepodległości i dokładnie 30 lat po obaleniu komunizmu – opowiada Ewa Marcinkowska. – Przemierzamy Polskę w bardzo nietypowy sposób, w łodzi wioślarskiej po rzece Wiśle. Oboje jesteśmy wioślarzami, Stephen jest znanym międzynarodowym ekspertem wioślarstwa. Zaczynamy przed Krakowem, a kończymy podróż w Gdańsku, by wziąć udział w hucznych obchodach 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, na Festiwalu Wolności i Solidarności, 4 czerwca 2019 – dodaje Ewa.

– Naszym wyjątkowym filmem chcemy pokazać nowoczesną i bogatą kulturowo Polskę odkrywaną oczami Brytyjczyka. Dla mnie Polska była nieznanym i niedostępnym terytorium, gdy była za żelazną kurtyną – mówi Stephen. – W każdym z miast na naszej trasie rozmawialiśmy z interesującymi osobami i odkrywaliśmy fascynujące miejsca, historie, legendy, ciekawostki.

Chcemy naszym filmem promować wspaniały Polski kraj, zdrowy, aktywny wypoczynek, a także odkryć historyczne więzi polsko-brytyjskie. Moja znajomość Polski i ukrytych skarbów pozwoliła nam dotrzeć do miejsc powszechnie nieznanych – mówi Ewa.

– W ramach Dni Polskiego Dziedzictwa Kulturowego obchodzonych w Wielkiej Brytanii w maju, zapraszamy na światową premierę pierwszego odcinka naszej Podróży Wioślarskiej przez Polskę na kanale YouTube 22 maja o godzinie 20.30 polskiego czasu. Ten odcinek jest o Krakowie. Bedzie można na żywo porozmawiać z nami na czacie.

Link do światowej premiery: https://www.youtube.com/watch?v=wEhIQ-6nCpA

Proponujemy nacisnąć przypomnienie o premierze. Zachęcamy do polubienia naszego kanału i subskrybowania go.

Zwiastun naszego filmu i premiery pierwszego odcinka jest tu: https://youtu.be/rURzpW1ep7s

Zapraszamy na naszego Facebooka: Great Continental River Journeys: https://www.facebook.com/Great-Continental-River-Journeys-100142164726098/

Dołącz do naszej podróży. Zaproś znajomych do oglądania, polub i obserwuj naszą stronę na FB i kanał na YouTube.

Do zobaczenia 22 maja na światowej premierze!

Ewa i Steve