BIP

Porady od szkolnego psychologa

2020-03-22

PORADY JAK EFEKTYWNIE FUNKCJONOWAĆ W OBECNYM CZASIE

 

  1. DOKŁADNIE ZAPLANUJ NAJBLIŻSZE DNI

Uwzględnij naukę, aktywność fizyczną, rozrywkę, spędzanie czasu z rodziną, wspólne posiłki. Staraj się nie zmieniać drastycznie dotychczasowego rytmu dobowego.

  1. OGRANICZ KORZYSTANIE Z PORTALI INFORMACYJNYCH

Ciągłe odświeżanie stron internetowych może powodować wzrost napięcia. Narzuć sobie ograniczenie do maksimum godziny dziennie na czytanie nowych informacji ze świata.

  1. NIE ZAPOMINAJ O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Zadbaj o siebie w tym okresie. Ściągnij na telefon aplikację np. do ćwiczeń w domu, korzystaj z zasobów YouTube lub skorzystaj z wskazówek naszych wuefistów.

  1. ZAPLANUJ WSPÓLNY CZAS Z NAJBLIŻSZYMI

Wykorzystaj ten czas na spędzenie czasu z najbliższymi w nieco innej formie. Wyciągnijcie planszówki, stwórzcie listę filmów do obejrzenia w najbliższym czasie.

  1. ZAAKCEPTUJ STRES OBECNY W TYM CZASIE

Odczuwanie napięcia w obecnej sytuacji nie jest czymś nadzwyczajnym. Pomaga nam dostrzec niebezpieczeństwo i odpowiednio szybko na nie zareagować.

  1. SKORZYSTAJ Z POMOCY

Jeśli lęk o przyszłość zaczyna być przytłaczający, skorzystaj z pomocy specjalistów. Wielu psychologów prowadzi w tym czasie konsultacje online, a na pewno Twój psycholog szkolny (przez dziennik elektroniczny) – Katarzyna Matysiak

 

Pozdrawiam,

Katarzyna Matysiak